15 / Лютий, 2024

Асоціація міст України звернулась до Кабінету Міністрів України щодо проведення кабінетного аудиту підприємств теплокомуненерго у строки, визначені доповіддю Міжнародного валютного фонду щодо України та за рахунок фінансування з державного бюджету.

Доповідь МВФ за результатами консультацій згідно Статті IV 2023 року та Другого перегляду за Розширеною угодою в рамках Механізму  розширеного фінансування (EFF) для України від 11 грудня 2023 року передбачає, в тому числі, механізм врегулювання проблеми заборгованості з різниці в тарифах перед підприємствами теплокомуненерго.

МВФ пропонує для цього визначити обсяг заборгованості та фінансовий стан підприємств теплокомуненерго за допомогою кабінетного аудиту, проведеного авторитетною аудиторською фірмою.

Заборгованість з різниці в тарифах перед підприємствами теплокомуненерго виникла через невиконання органами державної влади зобов’язань щодо компенсації різниці з тарифів, які стримуються з 2021 року органами місцевого самоврядування.

На початок опалювального сезону 2023-2024 року її сума складала понад 36 млрд грн, а до кінця опалювального сезону прогнозовано зросте ще на 17 млрд грн.

Асоціація міст України неодноразово зверталась про необхідність погашення заборгованості до Верховної Ради та Уряду та підтримала за основу і в цілому законопроєкт № 10383, яким вперше з 2022 року виділяються кошти з державного бюджету.

Для проведення реформ, необхідних для руху України до членства в Європейському Союзі, та на виконання досягнутих консультацій з МВФ заборгованість з різниці в тарифах перед підприємствами ТКЕ повинна бути погашена з державного бюджету.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)